Anadolu Ajansı'nın Gazze'deki ofisine saldırı! AA çalışanlarının sağlık durumu nasıl?

Anadolu+Ajans%C4%B1%E2%80%99n%C4%B1n+Gazze%E2%80%99deki+ofisine+sald%C4%B1r%C4%B1%21;+AA+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fanlar%C4%B1n%C4%B1n+sa%C4%9Fl%C4%B1k+durumu+nas%C4%B1l?
ABONE OL

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya hava saldırısı düzenledi.

Gazze'deki AA muhabirlerinin aktardığı bilgiye göre, İsrail güçleri tarafından Gazze'deki AA ofisinin bulunduğu binaya önce uyarı atışı yapıldı.

AA çalışanları, uyarı atışının hemen ardından yanlarına alabildikleri birkaç eşya ile birlikte binayı boşalttı. Kısa bir süre sonra İsrail savaş uçaklarının en az 5 roketle düzenlediği hava saldırısı sonucu bina tamamen yıkıldı.

Anadolu Ajansı çalışanlarının durumunun iyi olduğu bildirilirken, saldırıda herhangi bir can kaybı olup olmadığına dair henüz kesin bilgiye ise ulaşılamadı.

İsrail ordusu, Gazze'den atılan roketleri gerekçe göstererek bugün öğleden sonra bölgeye hava saldırıları başlatmıştı.

Saldırılarda 1'i bebek, 1'i hamile olmak üzere 3 Filistinli şehit olmuş, en az 12 kişi de yaralanmıştı.

İsrail ordusu, önceki yıllarda da bir çok basın kuruluşuna ait binayı hedef almıştı.

Anadolu Ajansı Genel Müdür Şenol Kazancı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "Anadolu Ajansı, Filistin’in haklı mücadelesi ve İsrail saldırganlığını tüm dünyaya aktarmaya kesintisiz devam edecek" mesajını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Twitter hesabından bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Anadolu Ajansı, tüm bu saldırılara rağmen Gazze ve Filistin'in diğer bölgelerindeki İsrail terörünü ve zulmünü dünyaya haykırmaya devam edecektir" dedi. async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">
twitter takip