AKP'li vekilden polislere: 'Ekibe tükürürüm, şerefsiz'

AKP%E2%80%99li+vekilden+polislere:+%E2%80%99Ekibe+t%C3%BCk%C3%BCr%C3%BCr%C3%BCm,+%C5%9Ferefsiz%E2%80%99
ABONE OL

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polise hakaret ettiği görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekerken, açığa alınan polisler oldu...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sosyal medya hesabından aracı durdurulan AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polise hakaret ettiği görüntüleri paylaştı. AKP'li Yılmaz görüntüde "Ekibe tükürürüm ya. Böyle terbiyesizlik mi olur. Ne zaman Erdemli’ye gelsem bu pislikle uğraşıyorum. Bana adını verir misin. Şerefsiz" ifadelerini kullandı. CHP'li Başarır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP’yi etiketleyerek  “Bu görüntülere verecek bir cevabınız var mı?” diye sordu. Başarır, iki polisin yaşananların ardından açığa alındığını yazdı. Mersin Valiliği, Başarır'ın konuyu 'çarpıttığı' açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz 18 Temmuz’da AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını Çeşmeli otoban çıkışında, durduran polis memurlarının açığa alındığını daha önce kamuoyuyla paylaştığını ifade eden CHP’li Başarır, “Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi, Mersin Erdemli’de bir polis uygulamasında AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, gelen ihbar üzerine kimlik sordukları için iki polisimize hakaret etmişti.  O gün bunu gündeme getirmiştim. Ancak bu durumu AKP Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz yalanlamıştı. Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP’nin gerçek yüzünü göreceksiniz” dedi.

Ortaya çıkan görüntülerin utanılacak boyutta olduğunu ifade eden CHP’li Başarır,  “Üzülerek söylüyorum, AKP’li bir milletvekili Türk Polisi’ne ‘şerefsiz’ kelimesini kullanıyor, ‘arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor’ diyerek aşağılıyor. Mersinin Erdemli ilçesi için ‘her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum’ diyor. Buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya sesleniyorum: Bu görüntülerden utanmayacak mısınız? Bu sözleri herhangi bir başka partiden bir milletvekili söyleseydi, dünyayı yıkmıştınız, milliyetçilik dersleri vermiştiniz. Yandaş basınınız, trolleriniz linç etmişti. Bakalım şerefli Türk Polisine şerefsiz diyen bu milletvekili için bakalım ne yapacaksınız? Benim ülkemde her gün ağır çalışma koşulları nedeniyle polisler intihar ediyor, ama milletvekiliniz bu onurlu mesleği yapanlara şerefsiz diyebiliyor. Hepimiz biliyoruz ki AKP iktidarı bu ülkeyi algıyla yönetiyor. Yalanlarıyla, iftiralarıyla yönetiyor. Asıl gerçek bu videoda. Siz kendi milletvekillerinizi kendi yandaşlarınızı her ne söylerlerse söylesinler korursunuz ama bizlere söylemediğimiz, yapmadığımız halde iftira atarsınız. Bakalım, görevini yapmakta olan polisimize şerefsiz diyen milletvekilinizi partide tutacak mısınız?” sözlerini dile getirdi.

 

 

AKP Milletvekili Yılmaz ile polis arasındaki diyalog şöyle:

"Polis: Plakanız durmadan ihbar ediliyor. Sistemde aracınız vekil aracı olarak çıkmıyor.

Milletvekili Yılmaz: Bu benim sorunum mu?

Polis: Allah korusun bir saldırı olabilir.

Milletvekili Yılmaz: Uzaklaş ya uzaklaş, içeri çemkiriyorsun, içeri tükürük geliyor. Kim ihbar ediyor benim arabamı. Senin adın ne? Ekibe tükürürüm ya. Böyle terbiyesizlik mi olur. Ne zaman Erdemli’ye gelsem bu pislikle uğraşıyorum. Bana adını verir misin."

"Şerefsiz"

Polis: Küfür etmeyin, hakaret etmeyin lütfen"

Meclis görüşmelerinde "Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık" demişti

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, geçtiğimiz aylarda 'Güvenlik soruşturması' tasarısı görüşmelerinde kullandığı, “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da büyükşehri alacağız” ifadesi tepki çekmişti.

 

twitter takip