AKP'den Abdurrahman Dilipak'a dava!

AKP%E2%80%99den+Abdurrahman+Dilipak%E2%80%99a+dava%21;
ABONE OL

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın, İstanbul Sözleşmesi'ni konu aldığı 'AKP'nin papatyaları' başlıklı yazısında kullandığı 'fahişe' kelimesinden ötürü dava açacaklarını söyledi.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın AKP’li kadınlara yönelik ağır ifadeleri üzerine AKP’den ceza talep edildi.
 
Abdurrahman Dilipak, geçen günkü yazısında İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara “fahişe” demişti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın da bulunduğu KADEM'i suçlayan Dilipak yazısının devamında, "Bu felaketin sorumluları arasında en önemli isim olarak karşımıza hep Fatma Şahin çıkıyor. Şahin hâlâ bu yönde genelgeler yayınlıyor. Toplumdaki öfke konusunda sanırım bilgi sahibi değil. KADEM bir, Fatma Şahin iki. KADEM aile ile yakın ilişkisi sebebi ile daha öncelikli olarak akla geliyor” demişti. Dilipak'a AKP'nin kurucularından Ayşe Böhürler sert tepki göstermişti.
 
AKP’DEN CEZA TALEBİ
 
AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, kadına yönelik fiziki veya sözlü, her türlü şiddetin karşısında durmanın bir insanlık vazifesi olduğunu belirtti.
 
Fiziki veya sözlü kadına yönelik şiddeti asla kabul etmeyecekleri görüşünü dile getiren Şahin, "Asla tolerans göstermeyeceğimiz insanlık dışı bir eylemdir, vicdansızlıktır. Emekleri, fedakarlıkları ve mücadeleleri ile dünümüzü ve bugünümüzü inşa eden ve geleceğimizi şekillendirecek olan kadınlar her türlü fikri ayrılığın ve tartışmanın üzerinde ve ötesinde, bizim için ayrıcalıklı bir yerdedir" ifadelerini kullandı.
 
AKP’nin açıklaması şöyle:
 
“Kadınların hak ve özgürlük mücadelesini kendi mücadelesi gören AK Parti, bu konuda bugüne kadar ortaya koyduğu kararlı ve tavizsiz tutumunu bundan sonra da sürdürecektir. Partimizin kurumsal itibarını zedelemeye, toplumsal barışımızı tahrip etmeye, halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılamaya yönelik ayrımcı ve bayağı söylemler yaptırımsız kalmamalıdır.
 
Tüm kadınların haklarını korumak için çalışmalarımızı sürdürmek görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Ayrıca AK Parti'li kadınlara dönük asla kabul etmeyeceğimiz açıklama ve nitelemelerle de mücadelemiz sürecektir. Bunu temin için gerekli hukuki ve cezai müracaatlarda bulunmak ve yargısal süreçlerin takipçisi olmak her zaman öncelikli görevimizdir.”
 
DİLİPAK YANIT VERDİ
 
Abdurrahman Dilipak sosyal medya hesabından AKP'nin açıklamasına yanıt verdi. Dilipak, "İlginç. Tamam. Harika. Sözleşmeyi de benim yazımı da ya okumamışlar. Ya da anlamamışlar. Bu vesile ile anlarlar belki" ifadelerini kullandı.
twitter takip