Ahmet Hakan'dan, Hande Sarıoğlu'na yanıt: Oryantal yapan avam bir şahsa bulaştım

Ahmet+Hakan%E2%80%99dan,+Hande+Sar%C4%B1o%C4%9Flu%E2%80%99na+yan%C4%B1t:+Oryantal+yapan+avam+bir+%C5%9Fahsa+bula%C5%9Ft%C4%B1m
ABONE OL

Sosyal medyadaki oryantal videosu yüzünden Habertürk'teki işinden ayrılmak zorunda kalan spiker Hande Sarıoğlu ile Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan arasındaki 'oryantal' polemiği sürüyor.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Ahmet Hakan, Instagram hesabında oryantal dansı yaptığı bir videoyu paylaştığı için Habertürk TV'deki spikerlik görevinden ayrılmak zorunda bırakılan Hande Sarıoğlu'yla ilgili yazdığı o yazıdan pişmanlık duyduğunu belirtti.

Konuyu bir kez daha bugünkü köşesine taşıyan Hakan, "Oryantal yapan avam bir şahsa bulaştım. 'Spikere yakışmaz' falan diye ciddi ciddi kalem oynattım hakkında.Bana neyse! Fakat şahıs, bu minnacık bulaşmanın öyle bir tadını çıkardı ki... Doyamadı bir türlü tadına. Sürekli mevzu etti, ediyor. Ben 'banalitenin cazibesi' diye bir şeye inanırım. Bazen kapılırım o cazibeye. Fakat bu avam şahsın, öyle bir durumu da yok. Niye bulaştım ben buna? Bazen gerçekten çok lüzumsuz işlerle uğraşıyorum. Benim de yatacak yerim yok yani." dedi.

Sarıoğlu, dün Ece Erken'e verdiği röportajda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ben Ahmet Hakan'ın kaleminde daha adamım. O yanlış ata oynadı. Ona verdiğim cevaptan sonra üzerimden büyük bir yük kalktı. Ona verdiğim cevapla herkese cevap vermişim gibi oldu. Ahmet Hakan senin işin ne, sen ne yapıyorsun? Koskoca adamsın seni yılların gazetecisi olarak görüyoruz. Ülkenin gündemine yön veren programlar yapıyorsun kalkmışsın evinde arkadaşlarıyla dans eden birine bunları yazabiliyorsun. Bir de beni Instagram'dan takip ediyorsun. Bunun üzerine beni sadece oryantal videosuyla beni yargılıyorsun. O adam beni tanıyor olsaydı, benim o oryantali yaptığım ortamda olsaydı benimle dans eder el şaklatırdı ağzının suyu aka aka. Gündem yaratmaya çalıştı ama bakış açısı çok yanlıştı. O yüzden gerekli cevabı aldı ve sustu."

Olayın geçmişi ise şöyle:

Habertürk ekranlarında spor spikerliği yapan Hande Sarıoğlu, geçtiğimiz aylarda Instagram hesabından oryantal yaptığı bir dans videosu paylaşması üzerine kanal yönetimden tepki görünce istifa etmişti.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ise Sarıoğlu'nun dans videosu için "Şebeklik yapıp dikkat çekmeye çalışan bir 'story şebeği' gördüm" ifadelerini kullanmıştı.

Hakan'a cevap veren Sarıoğlu ise şunları söylemişti: "İzlemeyen, konuşmayan, yazmayan kalmasın lütfen, alınırım. O her şeyi çok bildiklerini sanan, benim oryantalimden daha kıvrak dilleri ve kalemleri olan dayılara seri oryantal getirin. Elden ele gönderin, paylaşın. Ülkede oryantal açığı varmış! İnsanların gözünün içine baka baka siyaset şebekliği yapan biri benim oryantalime 'story şebekliği' demiş; bak şu şebeğe."

twitter takip