Ahmet Hakan: Süleyman Soylu, ekranda yönetilmesi çok zor ama çok zor bir konuk

Ahmet+Hakan:+S%C3%BCleyman+Soylu,+ekranda+y%C3%B6netilmesi+%C3%A7ok+zor+ama+%C3%A7ok+zor+bir+konuk
ABONE OL

Hakan, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker'in, uyuşturucu ticareti, kara para aklama, cinayetlerle ilgili iddialarının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuk olduğu Habertürk TV canlı yayınını köşesine taşıdı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Süleyman Soylu'nun ekranda yönetilmesinin oldukça zor olduğunu öne sürerek, "Süleyman Soylu’yu ekranda birkaç kez konuk ettim. Dikkatler kendisine bu denli çevrilmediği zamanlarda konuk olmuştu bizim programa. Her programdan sonra ulaştığım kanaat şu oldu: Süleyman Soylu, ekranda yönetilmesi çok zor ama çok zor bir konuk." dedi.

Ekran önünde Soylu'nun kendi mesajını vermek istediğini söyleyen Hakan, "Süleyman Soylu, ekranda genellikle... Kendi gündemini ısrarla takip eder. Mesajlarını vermenin peşindedir. Sürekli soruların ötesine geçer. İstediği temayı istediği sürede anlatmaya çalışır. Araya girmelere genellikle pek izin vermez. Araya girilse de ustalıkla savuşturur..." ifadelerini kullandı.

Hakan yazısını şöyle sürdürü:

"Moderatörler için de soru soran gazeteciler için de zor bir konuktur yani.

Bu Süleyman Soylu’nun tarzıdır.

Kolay zamanlarda da böyledir.

Zor zamanlarda da böyledir.

*
Soylu’nun son TV performansını analiz edenler, bunu gözden ırak tutmamalı."

twitter takip