Ahmet Hakan, bugünkü yazısında özür diledi ama dünkü yayında şunları söylemişti: Biz hakkaniyetli bir habercilik yapıyoruz

Ahmet+Hakan,+bug%C3%BCnk%C3%BC+yaz%C4%B1s%C4%B1nda+%C3%B6z%C3%BCr+diledi+ama+d%C3%BCnk%C3%BC+yay%C4%B1nda+%C5%9Funlar%C4%B1+s%C3%B6ylemi%C5%9Fti:+Biz+hakkaniyetli+bir+habercilik+yap%C4%B1yoruz
ABONE OL

Ahmet Hakan, Hürriyet’te yayınlanan, 'Bildiriyi imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı' başlıklı haberle ilgili ilk kez dün akşamki yayında konuşmuştu...

Hürriyet'in Genel Yönetmeni Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesinin 104 emekli amiralin yayımlayıp imzaladığı Montrö bildirisinde, imzacı amirallerin yakınları üzerinden fişlendiği, "Bildiriyi imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı" başlıklığıyla yayınlanan kamuoyunda çok sert tepkilere neden olan haberleri hakkındaki ilk açıklamasını dün gece yayınlanan Tarafsız Bölge programında yapmıştı.

Hakan, CNN Türk'te kendi sunduğu Tarafsız Bölge programında Kılıçdaroğlu'nun Hürriyet'in haberine gösterdiği tepkiye değinerek şöyle konuşmuştu:

"Bizim gazetemizi grup toplantısında mahkum ediyor. Olan da şu yani; İnternet sitesinde çok kısa bir süre kalmış ve çıkartılmış. Bu da böyle biliniyor yani, bu da haber yapılmış. Böyle bir haber karşısında Kılıçdaroğlu'nun mal bulmuş mağribi gibi üstüne atılması hiç yakışık alacak bir şey mi yani? Bu da ayrı bir problem.

Biz hakkaniyetli bir habercilik yapıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu'na da yer veriyoruz, Meral Akşener'e de yer veriyoruz. İnsanlarla ilgili yargı kararı olmaksızın hüküm vermemeye çalışıyoruz. Kılı kırk yarıyoruz. Olabilir yani. İnternette bir haber çıkmış yanlış olmuş. Bunu fırsat bilip üzerine gitmenin yanlış olduğunu söylüyorum"

KILIÇDAROĞLU "SANDAL BİLE OLAMADI" DEMİŞTİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesinin 103 emekli amiralin imzaladığı bildiriyi 'darbe bildirisi' olarak nitelendirdiğini anımsatarak, imzası olan emekli amirallerin CHP üyesi yakınlarının da listesinin paylaşıldığı habere tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu, ”İnsan o gazetenin geçmişine üzülüyor insan. Halkın gazetesiydi. Gerçekten medyanın amiral gemisiydi. Şimdi kuyrukta sandal bile olamadı. Gündem yaratıyor sözde. O da CNN Türk de bu ikisi ne yaparsa yapsın bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz, dönmeyeceğiz, dönmeyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

BUGÜNKÜ YAZISINDA ÖZÜR DİLEDİ!

Dün akşamki yayında hakkaniyetli habercilik yaptıklarını savunan Hakan, bugünkü köşe yazısında ise okurlarından şu cümlelerle özür diledi:

"Buradan açıkça ilan ediyorum: Bu haber, Hürriyet’in yayıncılık ilkeleriyle bağdaşmamaktadır. Hatayla yüzleşmek, yanlışa yanlış demek, özür dilemekten kaçınmamak... Tüm bunların erdeminin farkındayız. Bu haberin mağdur ettiği herkesten ve okurlarımızdan özür diliyoruz" 

twitter takip