Acı haber geldi! Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu!

Ac%C4%B1+haber+geldi%21;+P%C4%B1nar+G%C3%BCltekin%E2%80%99in+cans%C4%B1z+bedeni+bulundu%21;
ABONE OL

5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'den(27) acı haber geldi. Pınar'ın cansız bedeni Menteşe ilçesinde ormanlık alanda bulundu. Olayla ilgili bir kişi de gözaltına alındı.

Muğla'nın Ula ilçesinde, 5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in(27) cansız bedeni Menteşe ilçesinde ormanlık alanda bulundu.
 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü, yalnız yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi'ndeki evinden çıktı. Ailesi İstanbul'da yaşayan Pınar'a, ablası Sibel Gültekin telefonla ulaşamayınca paniğe kapıldı. Sibel Gültekin ile annesi Şefika Gültekin, Muğla´ya gelerek, Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı'na kayıp ihbarında bulundu.
 
Harekete geçen jandarma ve polis ekipleri, Pınar'ı bulmak için arama çalışması başlattı. Pınar Gültekin'in en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe ilçe merkezindeki AVM'de görüldüğü saptandı. Bunun üzerine buralardaki tüm güvenlik kameraları mercek altına alındı.
 
BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İHTİMALİ!
 
Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kurdukları özel ekiple çalışmalarını sürdürürken, Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bir kadın cesedi olduğu ihbarı geldi. Bölgeye giden ekiplerin yaptığı incelemede, cesedin 5 gündür kayıp olan Pınar Gültekin'e ait olduğu tespit edildi.
 
Boğularak öldürüldüğü üzerinde durulan Gültekin'in cenazesi, savcının incelemesinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
 
SON GÖRÜLDÜĞÜ KİŞİ GÖZALTINDA
 
Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren ekipler, güvenlik kameralarının görüntülerinden Pınar Gültekin'in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığı tespit edildi. Gültekin'in en son görüldüğü kişiyi gözaltına alan ekipler, sorgulamak üzere karakola götürdü.
 
CİNAYETİ İŞLEYEN ESKİ ERKEK ARKADAŞI ÇIKTI!
 
DHA'nın haberine göre; Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şüphelinin, eski erkek arkadaşı C.M.A. olduğu öğrenildi. 
 
Şüphelinin bir süre önce kendisini terk eden Pınar ile yeniden birlikte olmak istediği ancak genç kızın reddetmesi üzerine cinayeti işlediği belirlendi.
 
Yapılan araştırmalarla cinayetin detayları da ortaya çıkmaya başlandı. Edinilen bilgiye göre, şüpheli olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar'ı kendisine ait bağ evine götürdü. 
 
Burada çıkan tartışmada döverek darp ettiği Pınar, bayıldı. C.M.A. da genç kızı boğarak öldürdü.
 
Pınar'ı dövdükten sonra öldürdüğünü itiraf eden C.M.A'nın cansız bedeni de varile koyup, ormanlık alana attığı öğrenildi.
 
SOSYAL MEDYA YİNE AYAĞA KALKTI!
 
Pınar Gültekin'in cansız bedeninin bulunması ve cinayetin arkadından yine reddilme çıkması üzerine giderek artan kadın cinayetleri bir kez daha gündem oldu.
 
Sosyal medya kullanıcıların bir çoğu da, Pınar'ı öldüren kişinin adının kodlanarak verilmesine tepki göstererek "Kadınları değil katillerini mi koruyorsunuz" yorumları yapıalarak eleştirildi.
 
Erkeklerin reddilmediği kabul edemeyerek uyguladıkları şiddet ve cinayet haberlerine artık dayanamadıklarını ifade eden sosyal medya kullanıcıları "Özellikle erkek çocuklarınızı yetiştirirken onlara dünyanın hakimi ya da kadınların sahibi olmadıklarını öğretin. Toplumun kazanamadığı bilinç yüzünden kaç tane pırıl pırıl gençcecik kadın hayattan koparıldı" gibi yorumlarda bulundu.
 
Pınar Gültekin için sosyal medyada şu yorumlar yapıldı: 
 
Mansur Yavaş: Yüreğimiz güzel kızımız Pınar Gültekin için yandı. 5 gündür kayıp olan ve cansız bedenine ulaşılan evladımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Zihniyeti, dili ve eylemi şiddetten arındırmak zorundayız. Kadın cinayetlerini sonlandıracak adımlar atmak hepimizin ortak sorumluluğu.
 
Ekrem İmamoğlu: Ne kadar acı verici; hayata umutla, neşeyle bakan yüzlerin aramızdan alındığını öğrenmek. Ne kadar tutarsız; özgürlüğü, yaşamı güvence altına almak yerine yasakçılığın peşinden koşmak. 
 
Muharrem İnce: 5 gündür kayıp olan Pınar’ın cansız bedeni bulunmuş. Hayatının baharında bir can gitmiş. Üzgünüm. Allah’tan rahmet diliyorum. Yüreğimizi yakan ölümler yaşanırken İstanbul Sözleşmesi’ni tartışarak, sosyal medya yasaklarını konuşarak boş işlerle uğraşıyoruz.
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: İstanbul Sözleşmesini tartışmaya cürret eden herkes tüm kadınları karşısına alır. Pınar Gültekin'in bu güzel gülüşünden utanır. Geleneklerimizi bozuyor diyenler reddettiği için eziyet edilerek öldürülen Pınar gibi binlerce kadını aklından çıkarmasın.
 
Kadın meclisleri: 5 gündür haber alınamayan #pinargultekin ayrıldığı erkek tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.İstanbulSözleşmesi'ni tartışmaya açanlar, kaldıracağız diyenler Pınar'ın ölümünden sorumludur! Kadınları İstanbul Sözleşmesi Yaşatır...
 
Hadise: Haberi gördüğümden beri yazıp yazıp siliyorum birçok şeyi. Bela okumak, küfür etmek, lanetlemek... Hepsini yaptık! Ama hala bir çözüm bulunamadı kadına şiddete! Çok üzgünüm Pınar... 
 
Birce Akalay: Bu mecradan verdiğimiz tepkiler hiçbir işe yaramıyor.Tüm hislerimiz burada gücünü yitiriyor sanki. Bir şey yapmalı.Güzelim #pinargultekin hayatının baharında bu ülkenin öfkeyle büyümüş, hasta çocuklarından biri tarafından yaşamından oldu. Daha kaç kadın kaybedeceğiz arkadaşlar...
 
Yasemin Allen: Nurlar içinde yatsın kardeşimiz, ailesine ve dostlarına sabır diliyorum. Hemcinslerimin hayatlarının bu kadar değersizleştirilmesine alışmıyorum, reddediyorum normalleştirme çabalarını. Kabul etmiyorum, ettirmiyorum. Belanızı bulacaksınız, korkun bizden.
 
Ahmet Ümit: Bir genç kadın yine vahşice öldürüldü. Yeter artık, bunun aşkla, tutkuyla, sevgiyle ilgisi yok. Hayır, aşk öldürmez, eğitimsiz, bencil, ruhsal olarak gelişmemiş insan öldürür. Sorun aşkta değil, sorun nasıl seveceğini bilmeyen erkeklerde...
 
Rahşan Gülşan: Ne Ayasofya, ne Netflix, ne eşcinsellik, ne sosyal medya yasası. Bizim birinci derdimiz bu gülüşlerin kana boğulup soldurulmasıdır! Kadınlar parça parça edilirken uygulanmayan sembolik İstanbul Sözleşmesin’ne bile tahammül edilememesidir. Nur içinde yat 
 
-netflix'le uğraşalım, sosyal medyayı kapatalım ama kadın cinayetlerine, çocuk tecavüzüne sessiz kalalım. daha kaç kadının hayatının ellerinden zorla alınması gerekiyor bir şeyler yapılması için? bu kızın son nefesinin hakkı nasıl ödenir?
 
- Kadınları sevmeyi öğrenin artık öğrenemiyorsanız da sevmeyin yeter artık.
Yaşar Kemal'in dediği gibi bu ülkede dört şey olmayacaksın: "Kadın, çocuk, ağaç, sokak hayvanı." 
 
 
 
twitter takip