6 yaşındaki çocuğa istismarla ilgili paylaşım yapan okul müdürü hakkında soruşturma

6+ya%C5%9F%C4%B1ndaki+%C3%A7ocu%C4%9Fa+istismarla+ilgili+payla%C5%9F%C4%B1m+yapan+okul+m%C3%BCd%C3%BCr%C3%BC+hakk%C4%B1nda+soru%C5%9Fturma
ABONE OL

MEB'den yapılan açıklamada 'Kamuoyunda infiale neden olan bir kız çocuğunun evlendirilerek cinsel istismara maruz bırakıldığı haberleri üzerine İstanbul'da bir okul müdürünün sosyal medyadaki paylaşımları hakkında Bakanlığımızca inceleme/soruşturma başlatılmıştır.' denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, İsmailağa cemaati bağlantılı Hiranur Vakfı'nda yaşandığı iddia edilen çocuk istismarı üzerine yaptığı paylaşımla büyük tepki çeken Cağaoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit'le ilgili açıklama yaptı. Bakanlık Koçyiğit'le ilgili soruşturma açıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Kamuoyunda infiale neden olan bir kız çocuğunun evlendirilerek cinsel istismara maruz bırakıldığı haberleri üzerine İstanbul'da bir okul müdürünün sosyal medyadaki paylaşımları hakkında Bakanlığımızca inceleme/soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Ne olmuştu?

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı Kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında evlendirilerek, 29 yaşındaki Kadir İstekli tarafından ailesinin de yardımıyla istismar edilmesi Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

Olaya her kesimden tepki yağarken, Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürü Cafer Koçyiğit istismar haberlerini hedef alan paylaşımlarda bulundu.

Koçyiğit, şu paylaşımları yaptı:

“Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberi doğruluğunu araştırın. (Hucurat:6)

Bu ayet İman edenlere hitap ediyor. İmansızlar siz iftira atmaya karalama yapmaya devam edebilirsiniz!!”

twitter takip