29 yılın ardından Hürriyet'e böyle veda etti!

29+y%C4%B1l%C4%B1n+ard%C4%B1ndan+H%C3%BCrriyet%E2%80%99e+b%C3%B6yle+veda+etti%21;
ABONE OL

Uzun yıllar Hürriyet gazetesinde görev yapan tecrübeli gazeteciden ayrılık haberi geldi.

Demirören Medya Grubu'na bağlı olarak yayın yapan Hürriyet gazetesinde 29 yıl boyunca görev yapan deneyimli gazeteci Toygun Atilla, gazete ile yollarının ayrıldığını açıkladı.

Ayrılık haberini sosyal medyadan duyuran Atilla, şu açıklamayı yaptı:

“29 yıl önce 21 yaşında kapısından girdiğim ve yıllarca tutku ile çalıştığım Hürriyet’ten emekliliğimizi isteyerek alnımız açık, başımız dik olarak ayrıldık. Acısı ile tatlısı ile bir ömür geçirdik. Sürçü lisan ettiklerimiz, bilmeden kalbini kırdıklarımız olduysa affola.”

 

 

TOYGUN ATİLLA KİMDİR?

Gazeteciliğe 1991 yılında Günaydın gazetesinde başlayan Toygun Atilla, 1992 yılında Hürriyet gazetesine geçti. Oldukça uzun bir dönem Hürriyet gazetesinde muhabir olarak görev yapan Atilla, Türkiye’deki birçok polisiye operasyonu; Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Şike gibi çeşitli davaları takip etti. Bu konularda dikkat çeken haber ve söyleşilere imza atmıştır.

Cumhuriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü'yken hayatını yitiren Bülent Dikmener anısına her yıl düzenlenen haber ödüllerinde, 2011 yılında Jüri Özel Ödülü’'nü kazandı.

Toygun Atilla, biyografi ve edebiyat türlerinde eserler yazmış bir yazardır. Toygun Atilla, İfşa ve Sakıncalı Amiral adlı eserlerin sahibidir.

twitter takip