159 Boğaziçi öğrencisi gözaltına alındı!

159+Bo%C4%9Fazi%C3%A7i+%C3%B6%C4%9Frencisi+g%C3%B6zalt%C4%B1na+al%C4%B1nd%C4%B1%21;
ABONE OL

İstanbul Valiliği, Boğaziçi'nde polisin öğrencileri darp ederek gözaltına almasına ilişkin açıklama yaptı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasını protesto eden çok sayıda öğrenci polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.


İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını ablukaya alan ve aralarında öğretim üyeleri ile LGBT Kulüp üyesi öğrencilerin de bulunduğu bir grup göstericiye, üniversite özel güvenlik görevlileri tarafından eylemin sona erdirilmesi ve dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuştur. Yapılan uyarılara itibar etmeyen göstericiler İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin müdahalesiyle dağılmaları sağlanmıştır."

159 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Valilik gece saatlerinde yaptığı açıklamada, toplam 159 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bogˆazic¸i U¨niversitesi Gu¨ney Kampu¨s o¨nu¨nde du¨zenlenen go¨sterilerde yapılan tu¨m uyarılara ragˆmen eylemi sona erdirmeyen (108), Rekto¨rlu¨gˆu¨ ablukaya almak suretiyle bina ic¸inde bulunanların dıs¸arıya c¸ıkmasını engelleyen ve tu¨m uyarılara ragˆmen bu eylemlerinden vazgec¸meyen go¨stericilerden (51) olmak u¨zere toplam (159) s¸u¨pheli Cumhuriyet Bas¸savcılıgˆı talimatıyla I·l Emniyet Mu¨du¨rlu¨gˆu¨nce go¨zaltına alınmıs¸tır."

twitter takip