Ülkücüler, 'LGBT'yi temsil ediyor' deyip, gökkuşağına spreyle saldırdı

+%C3%BClk%C3%BCc%C3%BCler,+%E2%80%99LGBT%E2%80%99yi+temsil+ediyor%E2%80%99+deyip,+g%C3%B6kku%C5%9Fa%C4%9F%C4%B1na+spreyle+sald%C4%B1rd%C4%B1
ABONE OL

Gemlik Ülkü Ocağı'na mensup bir grup Ülkücü, ilçedeki elektrik trafosuna resmedilen gökkuşağının üstünü 'LGBT'yi temsil ettiği' gerekçesiyle sprey boyalarla kapattı.

dijitalgaste.com'dan Egehan Erkün'ün haberine göre; Bursa’nın Gemlik ilçesinde Ülkü Ocakları mensubu bir grup ülkücü, Limak Enerji’ye ait olduğu öğrenilen elektrik trafosunun üzerine resmedilen çocuk ve gökkuşağı figürlerinin üstünü sprey boyayla kapattı. Gerçekleştirdikleri eylem ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Gemlik Ülkü Ocağı, gökkuşağı resminin LGBT hareketini temsil ettiğini gerekçe gösterdi.

Öte yandan Ülkücüler, yayımladıkları yazılı açıklamada, gökkuşağı ve çocukları resmeden Gemlik Belediyesi’ne seslenirken, “Eğer yapılmak istenen bir gökkuşağı ise bu sapkın hareketi temsil eden renkleri kullanmamaları konusunda hassasiyet göstermelerinin daha uygun olacağı kanaatindeyiz” ifadeleriyle yetkililerden hassasiyet talebinde bulundu.

Gemlik Ülkü Ocağı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ülkemiz özellikle son dönemlerde küreselleşme gibi bir söylem üzerinden hem içeriden hem dışarıdan milli ve manevi hayatımızın devamlılığını tehlikeye düşürebilecek yüzlerce mesele ile uğraşıyor. Türk milletinin milli ve manevi değerlerini zedeleyerek toplumun en küçük ve en önemli parçası olan aile kavramı yok edilmek isteniyor.

Bu kapsamda Yine son dönemlerde sık sık karşımıza çıkan LGBT kısaltmasıyla kamuoyunu çokça meşgul eden özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza eşcinselliği sanki normal ve sıradan bir olaymışçasına yansıtmaya çalışan bir hareket ile karşı karşıyayız ve bu sapkınlıkları meşru bir zemin üzerine oturtulmak istenmektedir.

Bunun da yollarından birini kendilerine mal ettikleri seçtikleri slogan ve renkler ile milletimiz ve özellikle gençlerimiz üzerinde algı oluşturmak suretiyle yapma gayreti içindelerdir. İnandığımız dinin kesin ve net hükümlerle lanetlediği bu oluşumun hiçbir masum gerekçe ile kendine yer bulmaması gerekmektedir.

İlçemizde Limak Enerji’ye ait elektrik trafosu üzerine bu renkler resimmiş gibi boyanmıştır. Konuya duyarlı hemşerilerimizin rahatsızlıklarını dile getirmeleri sonrası kurum yetkileri ile yaptığımız görüşme neticesinde kurumun konudan haberdar olmadığı, söz konusu çizimleri yapanın Gemlik Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünün yaptırdığı bizlere bildirilmiştir.

Yakın zaman önce İzmir’de çıplak semazen hadisesi gibi bir durum ve kasıt olmadığına inanmak isteriz. Gemlik Belediye yetkilerinin bir an önce gereğini yapıp bu yanlışını düzeltmesini Müslüman Türk milleti adına talep ediyoruz. Eğer yapılmak istenen bir gökkuşağı ise bu sapkın hareketi temsil eden renkleri kullanmamaları konusunda hassasiyet göstermelerinin daha uygun olacağı kanaatindeyiz. Kamuoyuna saygı ile duyururuz."

twitter takip