Bahçeşehir Göleti’ne ördek bırakmaya çalışan Iraklı kadından açıklama: Evde büyüttük

+Bah%C3%A7e%C5%9Fehir+G%C3%B6leti%E2%80%99ne+%C3%B6rdek+b%C4%B1rakmaya+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fan+Irakl%C4%B1+kad%C4%B1ndan+a%C3%A7%C4%B1klama:+Evde+b%C3%BCy%C3%BCtt%C3%BCk
ABONE OL

Başakşehir’deki Bahçeşehir Göleti’nde yabancı uyruklu kişilerin ördek çaldığı iddia edilmişti. Görüntülerdeki kadının Irak uyruklu Zeynep El Zuheyri olduğu tespit edilirken, Zuheyri'den açıklama geldi.

Başakşehir Bahçeşehir’de geçtiğimiz pazar günü sosyal medyada bir kadının ördekleri gölden alarak çantasına koyduğu yönünde görüntülerler paylaşıldı. Yabancı uyruklu kadınların ördek çaldığı şeklinde paylaşılan görüntüler üzerine emniyet çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda görüntülerdeki kadının Irak uyruklu Zeynep El Zuheyri olduğu tespit edildi. El Zuheyri emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerle ilgili konuşan El Zuheyri, “Evde büyüttük. Biz de gittik. Bahçeşehir’de ördekler olduğunu gördük. Biz de ‘bunlar büyüdü’ dedik. Evde ses yapıyordu. Oraya gittiğimizde ördekleri bırakmamıza görevliler izin vermedi. Biz de ördeklerimizi geri getirdik. Oradakiler bizim fotoğrafımızı çekti. ‘Bunlar benim ördeklerim, fotoğrafımızı çekme’ dedim. Fotoğrafımızı çektiler. Polis de gelip ifademizi aldı. Büyüdükleri için sesleri çok çıkıyordu. Komşular rahatsız oldular. Rahatsızlıktan dolayı biz de oraya bırakmak istedik. Bunlar evde yaşadığı için göle bırakırsak öleceğini söylediler. O yüzden bırakmadık. Bunlar daha önceden hiç suya girmediler. Bırakırsak ölür diye bırakmadık. Hayvanları besleyecek özel bakıcılar bulacağız. Onlara baktırırız. Gün içinde gidip bakarız” dedi. Daha sonra telefonuyla çektiği ördeklerin fotoğraflarını kameralara gösterdi.

twitter takip