Bitcoin'de rekor düşüş!

Bitcoin%E2%80%99de+rekor+d%C3%BC%C5%9F%C3%BC%C5%9F%21;
ABONE OL

Kripto para borsasında rekor düşüş yaşandı. Bitcoin fiyatı Ocak ayından bu yana görülen en düşük seviyeye geriledi.

Küresel hisse senedi piyasalarındaki aşağı yönlü hareket ile özellikle de teknoloji sektörü hisselerindeki değer kayıpları ile paralel bir hareket izleyen Bitcoin fiyatı sert geriledi. Bitcoin fiyatı, 23 Ocak'tan bu yana ilk kez 35 bin doların altına gördü ve 3,5'ayın en düşük seviyelerine geriledi.

Bitcoin şu sıralarda 24 saat öncesine göre yüzde 2,46 kayıpla 33.703 dolar seviyesinde. Bitcoin'deki aşağı hareket diğer kripto paralara da yansımış durumda. Ethereum fiyatı yüzde 3,13 değer kaybederken, Solana yüzde 2,46, Terra yüzde 3,86, Cardano yüzde 4,1 ve Avalanche yüzde 4,38 düşüş yaşadılar.

NE OLMUŞTU?

Çarşamba akşamı Fed politika faizini 50 baz puan indirirken, Fed Başkanı Jerome Powell sonraki toplantılar için 75 baz puanlık indirimi aktif olarak tartışmadıklarını belirtmişti. Powell enflasyonu indirme hedeflerini koruduklarını belirtse de 'yumuşak inişin halen mümkün' olduğunu belirtti.

OLUMLU ETKİ KISA SÜRDÜ

Bu açıklamalar beklenenden daha az şahin bulununca Bitcoin çarşamba akşamı 40.000 doları zorladı. Ancak Powell'ın açıklamalarına rağmen perşembe günü Fed'in enflasyonla mücadele için sert sıkılaşma adımları atmak zorunda kalabileceğine yönelik öngörüler ağır basmaya başladı.

Perşembe günü Nasdaq yüzde 4.99 düşerken son zamanda ABD borsalarına borsalarına paralel ilerleyen Bitcoin'de de sert düşüş yaşandı.

twitter takip