Romanya'ya sığındılar!

Romanya%E2%80%99ya+s%C4%B1%C4%9F%C4%B1nd%C4%B1lar%21;
ABONE OL

Eurovision 2016 birincisi Kırımlı sanatçı Jamala, iki çocuğuyla Ukrayna’dan Romanya’ya sığındı. Yolculuğu sırasında sosyal medyadan paylaşım yapan sanatçı, 'Anlayamıyorum, ülkeye girdiğinizde 'İşte burayı kurtardık' mı diyeceksiniz?' dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Jamala, “Rusya'dan gelen işgalcilerin Ukrayna'ya saldırısı üzerinden 5 gün geçti. 24'ünde, gece, çocuklarla Kiev'den ayrıldık. Neredeyse 4 gün arabada, düzgün yemek yemeden geçirdik. 4 saatte yaklaşık 2 kilometre ilerleyebildik. ‘Neden?’ diye sorabilirsiniz. Evet, milyonlarca kadın ve çocuk, her şeyini, evlerini terk ediyor. Eşlerini geride bırakarak, çocuklarını kurşunlardan korumak için kaçıyor. Ukrayna büyük, güzel ve bağımsız” dedi.

"İşte kurtardığımız yer burası" diyebilecek misiniz? 

Jamala, evini terk etmek zorunda kaldığını ifade ederek, “En önemlisi, bu kanlı terörü anlamıyorum. Bu tam olarak bir terör. Beni Kiev'den, evimden kovdu bu terör. Peki ne yapacaksınız? Orada mı yaşayacaksınız? Ülkeye girdiğinizde ‘İşte burayı kurtardık’ mı diyeceksiniz? Hayır, hiç sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

 

twitter takip