İsrail merkezli Jerusalem Post'un internet sitesi hacklendi!

%C4%B0srail+merkezli+Jerusalem+Post%E2%80%99un+internet+sitesi+hacklendi%21;
ABONE OL

Jerusalem Post gazetesinden yapılan açıklamada, internet sitesinin saldırıya uğradığı ve bunun ülke için bariz bir tehdit olduğu belirtildi.

İsrail merkezli yayın kuruluşu Jerusalem Post'un internet sitesine bu sabah giriş yapanlar, bir haber sitesi anasayfası yerine, 3 Ocak 2020'de Irak'ta ABD saldırısında öldürülen üst düzey İranlı general Kasım Süleymani'yi andığı düşünülen bir görselle karşılaştı.

 

Söz konusu görselde, bir parmağa takılı olan kırmızı yüzükten çıkan kurşun şeklinde bir nesne yer aldı. Bu nesne, 'Süleymani'nin hayattayken taktığı yüzük' olarak yorumlandı.

Olaya ilişkin Jerusalem Post'tan yapılan açıklamada, "Web sitemizin açık bir şekilde hacklendiğinin farkındayız. Bu, ülke için bariz bir tehdittir" dendi.
Öte yandan, yayın kuruluşunun mobil uygulaması bu siber saldırıdan etkilenmedi ve İsrail merkezli diğer büyük haber siteleri de normal bir şekilde çalışmaya devam etti.

İranlı General Kasım Süleymani, 3 Ocak 2020'de, uçakla geldiği Irak'ın başkenti Bağdat'ta Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın talimatıyla uğradığı bombalı saldırıda öldürülmüştü.

twitter takip